Barion Pixel

1931. május 11-én a Palotaszálló Mátyás-termében alakult meg a Rotary Club Miskolc, ami az ország első clubjai közé tartozott. Ezen a rendezvényen az ország és a város vezetői közül is képviseltették magukat meghatározó személyek. Két évvel később, 1933-ban szintén itt tartották az első országos találkozót, amelynek során az addigi clubok megalakították az önálló magyar Rotary Kormányzóságot. A II. világháború előestéjén kényszerült a magyarországi kormányzóság feloszlatni magát, majd a rendszerváltást követően indult újra a Rotary élet Magyarországon. A miskolci club újra alapítása 2000. május 24. napjára esett, ekkor indult újra Miskolcon is a Rotary élet.
Clubunk a Rotary elismert humanitárius világszervezet tagja, és 2020. éveben Miskolc Megyei Jogú Városától az év civil szervezete díjat is kiérdemelte.

A Rotary Club Miskolc önálló jogi személy, jelenleg 17 taggal. A Rotary Alkotmányának megfelelően a klub elnöki és titkári tisztségét éves rotációban látják el a tagság által választott személyek

Az újra alapítást követően a Rotary Club Miskolc Elnöki tisztségét betöltötték:

Dr. Vékony Sándor
Mednyánszky Miklós
Dr. Sallai Zsolt
Abrakovics Géza
Gulyik Zsolt
Fehér János
Huszti Gábor

Kasperkovics János

Dr. Molnár Imre
Balikó László
Veres László
Dr. Pauker Zsolt
Mannheim Viktória
Kovács Attila
Szalai László

2022-2023. Vezető tisztségviselői:

Elnök: Dr. Paul Daher

Titkár: Dr. Jámbor Igor

A Rotary Club Miskolc aktív tagjai:

Fehér János

Kasperkovics Klára

Kasperkovics János

Krepuska Zsolt

Dr. Paul Daher

Szalai László

Dr. Tóth Gergely

Juhász Péter

Gulyik Zsolt

Dr. Jámbor Igor Roland

Dr. Kasperkovics Teodóra

Kovács Attila

Dr. Molnár Imre

Dr. Pauker Zsolt

Somodyné Fehér Viktória

Szigeti László

Molnár Ádám

A Rotary, mint globális szervezet:

A Rotary egy 1,2 millió barát, vezető és problémamegoldó ember globális hálózata, akik olyan világot akarnak, ahol az emberek összefognak és intézkedéseket hoznak a tartós változás érdekében – szerte a világon, közösségünkben és önmagunkban.

A valódi problémák megoldása valódi elkötelezettséget és jövőképet igényel. Több mint 110 éve a Rotary cselekvő emberei szenvedélyüket, energiájukat és intelligenciájukat arra használják, hogy fellépjenek fenntartható projektek során. Az írni-olvasni tudástól és a békétől a tiszta vízig és az egészségig területéig mindig azon dolgozunk, hogy jobbá tegyük világunkat, és elkötelezettek maradunk a végsőkig.

VESD ALÁ A NÉGY KÉRDÉS PRÓBÁNAK!

• Igaz-e?
  • Tisztességes-e minden érintett számára?
  • Elősegíti-e a barátságot és a jóakaratot?
  • Javát szolgálja-e minden érintettnek?

Rotary Club Miskolc

Rotary Club Miskolc